युनिक नेपाल लघुवित्त वित्तीय लिमिटेडले चाँडै जनतालाई प्रारम्भिक सार्वजनिक प्रस्ताव (आईपीओ) जारी गर्न लागेको छ। कोहलपुर नगरपालिका, बाँकेमा मुख्यालय रहेको युनिक नेपाल लघुवित्तले रु 27000000 वरावरको चाँडै आईपीओ जारी गर्ने गर्ने छ भने मिती अझै तय भएको छैन .

युनिक नेपाल सर्वसाधारणका लागि प्रति शेयर १०० रुपैयाँ अंकित मूल्यमा 270,000 आईपीओ जारी गर्न लागेको छ। यसका लागि मुक्तिनाथ क्यापिटल लिमिटेड जारीकर्ता र बिक्री प्रबन्धकको रूपमा नियुक्त गरिएको छ। यस संस्थाले बाँके, बर्दिया, कैलाली, कञ्चनपुर, कपिलवस्तु र दांग जिल्लाहरूमा शाखाहरू मार्फत सेवाहरू प्रदान गर्दै आएको छ।

कम्पनी जानकारी COMPANY INFORMATION


युनिक नेपाल लघुवित्त वित्तीय संस्था (UNLBSL) एक ग्रामीण लघु वित्त संस्था हो। हाल यसले १० जिल्लाका करिव 82000 भन्दा बढी गरिब र सीमान्तकृत लाभार्थीहरूलाई आफ्नो सेवा प्रदान गरिरहेको छ। UNLBSL ले अक्टूबर 2018 मा नेपाल राष्ट्र बैंकबाट माइक्रो फाइनान्स बैंकिंग लाइसेन्स प्राप्त गरी युनिक नेपालले उक्त क्षेत्रमा काम गर्न थाल्यो। यसले 18 बर्षदेखि लगातार काम गरिरहेको छ वित्तिय मध्यस्थता ऐनको प्रावधान अन्तर्गत ‘फिंगो’ को रूपमा कार्यरत

यस संस्थाले निरन्तर वित्तीय सेवामा पहुँच सुधार गर्ने लक्ष्य राख्छ। यसले बचतको संस्कृति प्रवर्धन गर्न, आय उत्पादनलाई प्रोत्साहित गर्ने, लघु उद्यमशीलता विकासलाई समर्थन गर्दछ र यसका ग्राहकहरूलाई सामाजिक सुरक्षा सेवाहरू प्रदान गर्दछ। यसलाई नेपाल, प्रभु बैंक, एनसीसी बैंक र अन्य व्यक्तिगत सेयरधारकहरूले पदोन्नति गरेका छन्। यो नेपाल कम्पनी ऐन अन्तर्गत दर्ता छ।